فاطمه ,علیها ,زهرا ,الله ,السلام ,سلام ,فاطمه زهرا ,الله علیها ,زهرا سلام ,سلام الله ,علیه السلام

جمال دل آرای حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

انس بن مالک می گوید:
فاطمه زهرا (سلام الله علیها) مانند شب چهارده بود یا مانند خورشیدی که ابرگردا گرد او را گرفته باشد واز ابر بیرون آید. سفید چهره ای که ، سفیدی وی آمیخته با سرخی بود، با موئی بسیار سیاه و شبیه ترین مردم به رسول خدا علیه السلام
مادر انس فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را اینگونه توصیف می کند:
فاطمه زهرا (سلام الله علیها) همچون ماه شب چهارده بود، همچون خورشیدی که پشت ابر به زیبایی نور افشانی می کند، یا همچون لحظه ای که ماه با تمام شکوه از پشت ابر بیرون می آید. فاطمه زهرا (سلام الله علیها) سپید رو و وجیه ، همواره تبسم دلنشین و نمکین بر لب داشت و هنگام تبسم دندانهای سپید و مرتب و زیبایش بسان دانه های مروارید که در رشته ای ردیف شده باشند نمایان می گشت .(1)
پیامبر علیه السلام در این باره فرمود: او را همچون خود ندانید، فاطمه حوریه ای است در لباس انسان . من هر زمان مشتاق بهشت می شوم او را می بوسم . فاطمه زهرا علیها السلام گل است . (2)
همچنین نقل کرده اند که : امام حسین علیه السلام در جریان خواستگاری حسن مثنی فرزند امام حسن علیه السلام از دختر امام حسین علیه السلام (فاطمه یا سکینه )، در جواب فرمود: من فاطمه را برای تو اختیار می کنم ، زیرا شباهت بیشتری به مادرم فاطمه علیها السلام دختر رسول خدا علیه السلام دارد. او در دیانت تمام شب را بیدار بوده و روز را روزه می گیرد و در شکل و جمال شبیه حورالعین است . (3)

 

 

پی نوشتها:ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)-حلیمه صفری-نشر میراث ماندگار-ص 65.

1- ریحانه خانه وحی – ص 269.

3- فاطمه زهرا(سلام الله علیها) شادمانی دل پیامبر(صل الله علیخ وآله و سلم)-ص 456.

منبع اصلی مطلب : عبدالزهرا
برچسب ها : فاطمه ,علیها ,زهرا ,الله ,السلام ,سلام ,فاطمه زهرا ,الله علیها ,زهرا سلام ,سلام الله ,علیه السلام
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : جمال دل آرای حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)